Nasıl Olunur

124- Cihan Erdönmez

Episode Summary

Orman nedir? Orman mühendisi ne yapar? Nasıl orman mühendisi olunur? Ormanlar neden yanar? Yanan ormanlarla ilgili neler yapmalıyız? Türkiye'deki orman yangınlarıyla ilgili konuşulan, bazı doğru bilinen yanlışlar... Bu soruların yanıtlarını, bu konuları yüksek orman mühendisi Cihan Erdönmez ile konuştuk. Ama daha fazlasını da yaptık. Bir edebiyat, özellikle de Yaşar Kemal hayranı olan Erdönmez ile Yaşar Kemal'in 'bitkileri'ni, 'Yanan Ormanlarda Elli Gün' adlı eserini; ormana, ağaca dair başka kitapları, akademisyenliği, belgeselciliği ve 'ot gibi yaşamayı' konuştuk.

Episode Notes

Orman nedir? Orman mühendisi ne yapar? Nasıl orman mühendisi olunur? Ormanlar neden yanar? Yanan ormanlarla ilgili neler yapmalıyız? Türkiye'deki orman yangınlarıyla ilgili konuşulan, bazı doğru bilinen yanlışlar... Bu soruların yanıtlarını, bu konuları yüksek orman mühendisi Cihan Erdönmez ile konuştuk.

Ama daha fazlasını da yaptık.

Bir edebiyat, özellikle de Yaşar Kemal hayranı olan Erdönmez ile Yaşar Kemal'in 'bitkileri'ni, 'Yanan Ormanlarda Elli Gün' adlı eserini; ormana, ağaca dair başka kitapları, akademisyenliği, belgeselciliği ve 'ot gibi yaşamayı' konuştuk.